Filipíny pustošil tajfun, nevyhnul se ani Talaraku
Pro projekt Talarak je to bohužel již 3. živelná pohroma za poslední měsíc.
Číst dál: Filipíny pustošil tajfun, nevyhnul se ani Talaraku
A pokračovalo...
V srpnu 2008 začal Pavel Hospodářský spolupracovat se společností “Feather Park Incorporated”, která mu nabídla pozici konzultanta projektu odchovu a prodeje tzv. ekonomicky zajímavých exotických druhů ptáků.
Projekt je založen na myšlence, že díky nabídce legálně odchovaných a s průkazem původu prodávaných atraktivních exotických ptáků se postupně omezí ilegální trh. Zároveň tím budou vytvářeny prostředky na provoz záchranného centra pro ohrožené druhy.
Jak to všechno začalo
Pavel Hospodářský přiletěl poprvé na Filipíny začátkem února roku 2004. Byl vyslán a sponzorován německou Gesellschaft für Arten und Populationsschutz e.V. (ZGAP; www.ZGAP.de), jejíž hlavní osobností je pan Roland Wirth. Působit zde měl jako ošetřovatel dobrovolník ve třech záchranných centrech na ostrovech Negros a Panay. Veškerá jeho snaha měla za cíl reprodukci několika kriticky ohrožených druhů, které byly již po řadu let chovány bez reprodukčního úspěchu.
Příběhy ze třetího a pátého ostrova, aneb jak my si tady žijeme
Příběh první: ZACHRAŇTE HOLUBA!!! (… ale jak?!)
A to bylo tak ...
Jednou takhle po ránu v říjnu 2006 mi zavolali z jihu ostrova Negros z města Dumaguete ze stanice “Center for Tropical Conservation Studies” (CENTROP), abych jim pomohl s přípravami na velmi významnou událost, která snad může být otázkou přežití druhu.
Číst dál: Příběhy ze třetího a pátého ostrova, aneb jak my si tady žijeme