Veřejná sbírka KOOM 2014 vyúčtována

VĚŘEJNÁ SBÍRKA KOOM – VODA PRO BURKINA FASO

 Faunus, o.s. ve spolupráci se Zoo Liberec již několik let podporuje tábor pro opuštěné děti AMPO v Ouagadougou v Burkina Faso. Tábor, kde kromě vzdělání získávají děti, které by jinak skončily na ulici, i pozitivní vztah k ochraně přírody a pocit odpovědnosti k vlastnímu životu.

 

K založení veřejné sbírky jsme se inspirovali jedním z dopisů paní Katrin Rohde, kde popisuje sucho, které léta sužuje celé území sahelu. V AMPO se snaží být pokud možno ve všem soběstační. Proto absolventi farmářské školy Tondtenga při AMPO po svém odchodu zakládají malé biofarmy a snahou je, aby každá z nich měla vlastní studnu. Díky sponzorům se to postupně daří.

Veřejná sbírka KOOM měla za cíl získat finanční prostředky na vybudování jedné studny. Sbírka se konala na akcích pořádaných dobrovolníky při Zoo Liberec. Bohužel se nám zatím nepodařilo nashromáždit ani minimální částku nutnou na výstavbu jedné studny. Díky nadaci „The Dear Foundation“ se náš malý příspěvek na konci loňského roku zdvojnásobil, a tak náš příspěvek nebyl jen jednou, ale hned dvěma kapkami.  A v duchu našeho hesla pro tuto sbírku můžeme říci, že každá kapka se počítá!

Jsme vytrvalí a přece jenom bychom se chtěli více přiblížit našemu prvotnímu plánu, proto ve sbírce hodláme pokračovat i nadále, abych těch pomyslných finančních kapek napršelo od nás, z České republiky, ještě více.

Nedílnou součástí sbírky je i informační kampaň, v níž se veřejnost dozvídá o humanitární, vzdělávací a ekoligické činnosti AMPO.

 

Ve sbírce hodláme pokračovat i v roce 2015.

Dana Sobotková a Eva Slováčková, Faunus, o.s.

Přihlášení

Partneři

Zoologická zahrada Liberec,
příspěvková organizace

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1 
www.zooliberec.cz

ABET HOLDING, a.s.

Pod Višňovkou 31/1661 
140 00 Praha 4 - Krč 
www.abet.cz

Zoologická a botanická zahrada
města Plzně

Pod Vinicemi 9
301 16 Plzeň
www.zooplzen.cz

 

Kontakt

FAUNUS, z.s.

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1
www.faunus.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Copyright 2012. Powered by etoro review.