Aktuální zprávy z A.M.P.O.

Milí přátelé našich dětí, snad je u Vás jaro už za dveřmi. Všichni Vám to přejeme.

 

Tento rok jsme měli různé hosty, někteří přišli z  -15°C, brr, tady v sahelové zóně je to něco nepředstavitelného. Hosté se smáli, když viděli, jak tu při 20° (pro nás nepředstavitelné zimě, neboť obvykle se teplota pohybuje kolem 45°C) nosíme rukavice, bundy a vlněné čepice. Oni sami měli na sobě trička … Na tom můžeme vidět, jak je vše relativní!

Děkujeme Vám také tento rok - i když s předstihem, neboť víme, kolik let jste nás už věrně podporovali. Proto počítáme s Vaší pomocí i nadále. Ať už je finančního rázu, nebo se objeví v kontejneru ve formě balíčků a nebo jestli nám posíláte jen dobré myšlenky - víme, že táhneme za jeden provaz

Tento můj oběžník bude krátký, neboť chci nechat prostor pro našeho nového 1. předsedu spolku, Heribert Prockla z Herzogenaurach. Hrdě ho představujeme!

Už v prvních šesti měsících svého úřadování vnesl do spolku pohodu. Naše kancelář v Plönu se konečně přestěhovala do vyhovujících prostor, dostali jsme dvě nové spolupracovnice, zkrátka nás po stránce správní a technické postavil do latě. Právě byl tady, v Burkina Faso, společně se svou ženou. Všichni jsme z jeho návštěvy měli radost, každý den se zajímal o všechny projekty a je nyní expertem a velvyslancem AMPO.

Tady v AMPO se všem dětem daří dobře, ale v podstatě se vše točí kolem nové výstavby domova pro opuštěné děti. Děti bydlí prakticky na stavbě, klidné místo na učení zde najdou čím dál tím obtížněji.

 

Jsme obklíčeni ze všech stran, hlavně velkou čtyřproudovou silnicí, přejít ji je i pro dospělé velmi obtížné. Často stojím ráno s rozpřaženýma rukama a stavím projíždějící auta a vysvětluju, že tady bydlí 120 dětí. To mi ale už za zády projíždí další auto rychlostí 100km/h! Musím říct, že děti vše snáší s mnohem větším klidem než já.  

Poté, co jsme rok 2013 zakončili přestavbou nemocniční stanice, 15. ledna jsme započali novou stavbu domů pro osiřelé děti. Stavbu jsem rozdělila na 3 fáze, aby všechny děti mohly alespoň částečně v klidu žít dál. To se ale zařizuje dost těžko.

 

Abychom získali místo pro nové ložnice, museli jsme nejprve přestěhovat účtárnu, správní a počítačovou místnost. Pak budou vybudovány toalety a sprchy. A hlavně bude přemístěn vchod od silnice. Teprve potom může začít vlastní stavba. Vzhledem k tomu, že mezitím chci odcestovat do Německa, Dánska a Francie, musí být první etapa stavby domu pro opuštěné chlapce dokončená do 15. června.    

Pak bude následovat 2. etapa - výstavba domu pro opuštěné dívky, nejlépe do 1. října, neboť pak začíná znovu škola a je třeba nastolit klid.

No a nakonec musí být přestavěn prázdný dům pro opuštěné dívky na druhé straně silnice, ale na to je ještě čas. Hlavní věc je, aby děti našly klidný domov, každý den bezpečné místo jen a jen pro ně. Za to se všichni modlíme.  

Takže máme opravdu napilno, pily kvílí, zdi padají, stavební suť je všude kolem nás. Kancelář byla provizorně přestěhována a teď už budou strhávány staré chatky - tak jsme daleko!

Díky bohu je stavbyvedoucím můj muž Salif, a ten to umí! Jeho řemeslníci pracují spolehlivě pro AMPO už několik let, náš architekt také. Tak všechno naštěstí vykračuje správným směrem. Při všech těch problémech ve stavebnictví tady v Africe má takový tým cenu zlata.

To, co ještě potřebujeme, je finanční podpora. Poté, co jsme vše přepočítali a našli dostatek peněz téměř na vše, se ukázalo, že bude třeba kompletně přeložit elektrické vedení. Pak, aby toho nebylo málo, za mnou přišel jeden z klempířů a donesl mi úplně „prožranou“ trubku, ano, budeme potřebovat i nové vodovodní potrubí. Rádi bychom ještě postavili solární studnu s vodojemem.

 

Pomůžete nám trošku? Pokud ano, pak prosím k platbě připište, že se jedná o peníze na přestavbu, jinak Vaše peníze budou zahrnuty do běžné údržby AMPA, a já je potřebuje nutně použít na dostavbu. Slibuju Vám, že Vás pozvu na slavnostní otevření někdy kolem Vánoc!

Do té doby o nás ještě určitě uslyšíte - o stavbě, o našem každodenním životě tady v Africe, o dětech (o těch zase jednou určitě víc) a o Vaší, Vám velmi vděčné

Katrin Rohde z Ouagadougou
16. dubna 2014

 

 

Přihlášení

Partneři

Zoologická zahrada Liberec,
příspěvková organizace

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1 
www.zooliberec.cz

ABET HOLDING, a.s.

Pod Višňovkou 31/1661 
140 00 Praha 4 - Krč 
www.abet.cz

Zoologická a botanická zahrada
města Plzně

Pod Vinicemi 9
301 16 Plzeň
www.zooplzen.cz

 

Kontakt

FAUNUS, z.s.

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1
www.faunus.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Copyright 2012. Powered by etoro review.