Kola pro Afriku

 "Jsou na světě místa, kterým se můžeš přiblížit jen pěšky nebo na kole.
V Africe jsou pro děti obtížně dostupné i školy.
Darováním opotřebovaného jízdního kola můžeš i Ty změnit život dítěte v Africe."


 

 

Česká organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost byla založena Romanem Posoldou a Richardem Gazdou počátkem roku 2012. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider, pro kterou nějakou dobu pracovali při svém pobytu v Anglii (www.jolerider.org), a hnutíBicycles for Humanity (www.bicycles-for-humanity.org).
Organizace Jole Rider sbírá opotřebovaná kola od anglických dárců a následně je odesílá dětem do Gambie. Díky podobným charitativním projektům tak v posledních letech přibývá dětí, které se ke vzdělání dostanou – na kole! Jole Rider odeslala do Gambie za uplynulých   6 let přes 9 000 kol. Přes 9 000 dětí má nyní neporovnatelně lepší šanci získat základní vzdělání.
České organizaci Kola pro Afriku se podařilo oslovit českou veřejnost a od začátku projektu se jim podařilo nasbírat na 3000 kol. Aktivita, která začala na severu Moravy, se postupně rozšiřuje po celé České republice, postupně tak vznikají ve městech a obcích sběrná místa, kam mohou dárci přinést nepotřebné, pokud možno funkční nebo opravitelné kolo. Kolo, které je pro českého člověka téměř u konce životnosti, má pro africké dítě obrovskou hodnotu. 
Faunus se rozhodl ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Divizna při Zoologické zahradě v Liberci projekt také podpořit.

Na zahradě Kulturního a společenského centra v Lidových sadech (na konečné tramvaje 2 a 3) se uskuteční tři sběrné dny, ve kterých bude možné kolo pro děti v Gambii věnovat.

Ve dnech 24. září, 8. října a 22. října 2012 (vždy v pondělí) od 13:00 do 17:00 hodin můžete přivézt nepotřebné, ale funkční nebo opravitelné jízdní kolo (pouze horské, trekkingové nebo širokoplášťové, neboť ostatní typy se do afrického terénu nehodí), náhradní díly či kolařské nářadí.

 

Pomoci můžete i tak, že se zapojíte do oprav vybraných kol, popřípadě pomůžete s rozebráním nefunkčních kol na náhradní díly. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Akci můžete podpořit také tím, že o ní informujete své přátele a známé. Každý může pomoci!

Unikátním způsobem vyjádřil podporu vozíčkář Radek Krupa, který na svém tříkolovém handbiku sám objel republiku. Vyjel 22. července z Bašky-Hodoňovic, ujel 1 751 km              a 20. srpna dorazil do Frýdku-Místku. Na své cestě zavítal také do Liberce, kde se 30. července zúčastnil společné akce Divizny, Faunusu a Kol pro Afriku, na které jsme veřejnost informovali o projektu Kola pro Afriku.


www.kolaproafriku.cz

www.divizna.eu

Přihlášení

Partneři

Zoologická zahrada Liberec,
příspěvková organizace

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1 
www.zooliberec.cz

ABET HOLDING, a.s.

Pod Višňovkou 31/1661 
140 00 Praha 4 - Krč 
www.abet.cz

Zoologická a botanická zahrada
města Plzně

Pod Vinicemi 9
301 16 Plzeň
www.zooplzen.cz

 

Kontakt

FAUNUS, z.s.

Lidové sady 425/1
460 01 Liberec 1
www.faunus.cz
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Copyright 2012. Powered by etoro review.